Kad sam bila mala, moj je brat trenirao nogomet. Nagovorio me da počnem igrati s njim na igralištu. Zavoljela sam ga i nastavila igrati na školskom igralištu dok me roditelji nisu upisali u klub.

Koju poziciju igraš?

Golman sam.

Imaš li suparnicu?

Imala sam, ali se ona odlučila ispisati iz kluba nakon što sam preuzela poziciju prvog golmana.

Voliš li nogometne trikove? Koji ti je najdraži?

Najdraži mi je rainbow flick kad se lopta prebaci preko protivničkog suigrača.

U kojem klubu treniraš?

ŽNK Agram.

Koji je tvoj najveći uspjeh?

Najveći mi je uspjeh bio kad su me pozvali u reprezentaciju.

Koja ti je najuspješnija utakmica, a koja najteža?

Najteža je utakmica sigurno bila protiv Hajduka. Igrali smo do zadnje minute i tada smo zabili gol. Završilo je 2:1 i to je bila najuspješnija utakmica.

Jesi li ikad igrala s dječacima? Jesu li bolji od tebe?

Igrali smo protiv dječaka i bilo je puno teže jer su brži i jači pa smo ih morali dobiti na tehnici. Razigravali smo ih više. Ovisi o kojem je klubu riječ, ali da, puno je teže igrati protiv njih.

Kako se osjećaš na početku utakmice? Imaš li tremu?

Sad više ne. Imala sam ju prije, većinom zato što nisam htjela raditi pogreške zbog trenera, ali navikla sam se nakon nekog vremena pa je sad pitanje hoćemo li izgubiti ili pobijediti.

Koji je tvoj najbolji gol, kako si se osjećala kad si ga zabila?

Najbolji gol je bio onaj koji sam zabila u zadnjoj minuti protiv Osijeka. Vodili smo već 4:0 i trener je odlučio da ja odem na korner. Tako sam zabila gol glavom.

Napisale: Klara Dropulić i Anja Pekeljević